Konference Židovská civilizace: Modely komunitního života

Katedra biblistiky a judaistiky Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy pořádá konferenci mladých vědeckých pracovníků na téma: „Židovská civilizace: Modely komunitního života“.

Konference se koná ve středu 17. 10. 2018 v Praze.

Cílem konference je vytvořit prostor ke sdílení badatelských výsledků doktorských studentů a mladých vědeckých pracovníků, získání kritické odezvy vědeckého publika a navázání kontaktů s dalšími pracovišti České republiky. Tématem konference je židovství jako soubor doporučení, jejichž zachovávání vede k ustavení rozličných modelů komunitního života. Diskutována bude podoba těchto modelů, jejich vývoj, způsob, jakým mění život jednotlivce a jejich vliv na většinovou společnost.

Anotaci a informace potřebné k přihlášení, stejně jako přihlašovací webový formulář, naleznete na webu: http://www.htf.cuni.cz/judaistika
Uzávěrka pro zasílání přihlášek byla stanovena na 17. září.

Úvod > Aktuality > Aktuality > Konference Židovská civilizace: Modely komunitního života