Pozvánka: 2. Izraelský týden na Karlově univerzitě

Jménem Pražského centra židovských studií FF UK Vás srdečně zveme na 2. Izraelský týden, který proběhne již příští týden 5. až 11. května 2014.

Z programu upozorňujeme na přednášky členů našeho Centra a spolupracovníků:
Štěpán Balík: K pojmu antisemitismus a etnocentrismus (na filologickém materiálu), úterý 6. května (10:00 až 11:30).
Magdalena Křížová: Bestie v kleci a dědečkovy boty: Jak se v Izraeli vyrovnává s holocaustem literární generace, která ho neprožila, středa 7. května (10:50-11:30).
Denisa G. Goldmannová: Spisovatel Jiří Mordechaj Langer: Žid mezi Prahou, Belzem a Palestinou, středa 7. května (11:30-12:10).

V rámci Izraelského týdne pořádáme VI. mezinárodní workshop na téma Problematika žánrů v literatuře s tematikou holokaustu ve střední Evropě.

Podrobný program ke stažení.

-oz-

Úvod > Aktuality > Aktuality > Pozvánka: 2. Izraelský týden na Karlově univerzitě