Vyšlo Kompendium polské, české a slovenské literatury s tematikou holokaustu

Dne 21. července 2021 vychází publikace Centra pro studium holokaustu a židovské literatury: Handbook of Polish, Czech, and Slovak Holocaust Fiction: Texts and Contexts v nakladatelství De Gruyter v Berlíně.
Publikace je jediná svého druhu a staví na mnohaleté spolupráci univerzit v Německu, Česku, Polsku a na Slovensku. Členové Centra se na publikaci podíleli jak psaním jednotlivých příspěvků, tak editováním knihy. Na publikaci o délce více jak 500 stran se podílelo 30 spoluautorů z řad evropských literárních vědců.
Kniha je dostupná bezplatně v online verzi a také v tištěné verzi na vyžádání u nakladatelství De Gruyter .
Kniha vyšla za laskavé podpory Česko-německého fondu budoucnosti, Claims Conference, Nadačního fondu obětem holokaustu, Univerzity v Poznani (Szkoła nauk o Języku i Literaturze), Pražského centra židovských studií a Ústavu pro českou literaturu a komparatistiku FF UK.
Anotace knihy a kniha samotná je k dispozici na stránkách nakladatelství zde.
Úvod > Aktuality > Aktuality > Vyšlo Kompendium polské, české a slovenské literatury s tematikou holokaustu